۱۳۹۰ آذر ۷, دوشنبه

بی خبری از وضعیت روژین محمدی


کمیته گزارشگران حقوق بشر- به رغم گذشت نزدیک به یک هفته از بازداشت روژین محمدی، وبلاگ نویس، و دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه مانیل در فیلیپین، که پس از بازگشت به ایران بازداشت شده است، هنوز از سرنوشت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.

به گزارش منابع خبری، روژین محمدی در حال حاضر در بند دو – الف سپاه و در سلول انفرادی نگهداری می‌شود و تا کنون موفق به برقراری تماس تلفنی و یا ملاقات با خانواده و یا وکیل خود خود نشده است. با این حال، مقامات قضایی و امنیتی هنوز هیچ توضیحی در خصوص محل دقیق نگه داری وی در زندان اوین به خانواده نداده‌اند. همچنین بنا بر گزارش برخی منابع، بازپرس شعبه سوم دادسرای اوین روژین محمدی را به اتهاماتی همچون «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام» و «انجام فعالیت‌های حقوق بشری» متهم کرده است.

روژین محمدی، ۹ روز پیش در تاریخ ۲۳ آبان از فرودگاه استانبول به تهران پرواز کرده بود که پس از پیاده شدن در فرودگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
وی پس از ۲۴ ساعت به قید وثیقه آزاد شد اما ۵ روز بعد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در تاریخ ۲۸ آبان جهت بازداشت وی به خانهٔ پدری‌اش در کرمانشاه یورش بردند که به علت عدم حضور وی در این شهر موفق به بازداشتش نشدند.
روژین محمدی بار دیگر بصورت تلفنی در تاریخ ۳۰ آبان به دادسرای شهید مقدسی زندان اوین احضار شد که پس از دستور ضبط وسایل شخصی از جمله کامپیو‌تر دستی‌اش و سه روز بازجویی متوالی، نهایتن روز دوم آذر با صدور قرار بازداشت به زندان اوین منتقل شده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر